Sayfa : HAKKIMIZDA

Paylaş

HAKKIMIZDA

YALÇIN ERGEN MİMARLIK

2002 yılında Kocaeli’de kurulan “Yalçın Ergen Mimarlık Atölyesi”; konut, iş yeri, kamu binaları, özellikli yapılar ve fabrika yapıları projeleri konusunda hizmet vermektedir. Özelikle 2008 sonrasında iç mekan tasarımı konusunda uzmanlaşan atölye, başta Kocaeli, İstanbul, Ankara, Sakarya ve yurt dışı(Rusya- Azerbeycan- Bulgaristan-Karadağ) ağırlıklı olmak üzere birçok önemli projeye imza atmıştır.
Mimarlık Atölyemiz, her geçen gün büyüyen, konusunda deneyimli, uzman Mimar-İç Mimar kadrosuyla nitelikli projelerde yer almaya devam etmektedir.
Ulu Önder Atatürk’ün naif bir dille ifade ettiği “Sanat güzelliğin ifadesidir… Bu ifade söz ile olursa şiir, nağme ile olursa musiki, nakş ile olursa ressamlık, oyma ile olursa heykeltıraşlık, bina ile olursa mimarlık olur.” vecizesinden yola çıkarak, her projeye bir sanat eseri anlayışı ile yaklaşmaktayız.

Haute Couture (Kişiye Özel), uygulanabilir, özgün tasarımlar üretebilmek adına kullanıcılarımızın beklentilerini doğru analiz etme sürecinin müşteri ilişkilerimizin devamlılığında en önemli faktör olduğu bilinciyle analiz sürecini mümkün olduğunca detaylandırmaya özen göstermekteyiz.

Disiplinler arası çalışmanın gücüne inanan bir firma olarak; 2016 yılından itibaren İç Mimari Konusunda uzman Ankara merkezli “Neverland Architects” firması ile Partnership anlaşması ile ortak projeler üretilmeye başlanmıştır. Uygulamalarımızda ise marka firmalarla işbirliği içinde detay ve tasarım çözümler yaratmaktayız.

Son yıllarda uygulamaya yönelik “Anahtar Teslim – Design Build” işlerinde, birçok proje üreten YALÇIN ERGEN MİMARLIK ATÖLYESİ, ürettiği projeler ile uygulama sonrası imalatlar karşılaştırıldığında eş sonuçlar çıkarmaya özen göstermektedir.

Günümüz dünyasında işlevsellik, estetik ve sürdürülebilirlik kavramlarının her projede olmazsa olmaz kriterler olduğu bilinci ile projeler üretmeyi ilke edinmiş firmamız, optimize edilmiş bütçelerle uygulanabilirlik kriterini de projelerine ana ilke olarak yansıtmaktadır.

YALÇIN ERGEN ARCHITECTURE

Yalcin Ergen architecture firm, founded in 2002, has been successfully producing housing, business office, public buildings, factories and other unique construction projects. After 2008, the firm shifted its focus to interior design and took substantial steps to specialise in that area. Domestically, the firm has successfully delivered projects mainly in Kocaeli, Istanbul, Ankara, and Sakarya while delivering projects in Russia, Azerbaijan, Bulgaria, and Karabakh internationally. Our firm has been growing sustainably over the years and has acquired top talents in interior architecture.
Our main motto is to approach each project that this firm acquires with the delicacy of a piece of art. We believe that the key to maintaining excellent customer relations is to maximise the level of personalised customisation for each customer. We, as a firm, have been placing an extra emphasis on the analysis of specific customer needs to attain a high level of customisation.
As a firm that believes in the power of interdisciplinary work, we have partnered up with the Ankara based firm “Neverland Architects”, specialists in interior architecture, in 2016 to start designing joint projects. We are also always in constant collaborations with our brand firms in creating innovative solutions and ideas.
In the last few years, our firm has produced many application-specific turnkey projects and has followed up on them after the application is done to ensure that manufacturers are qualified. In today’s world, where functionality, aesthetics and sustainability are essential criteria, our firm has adopted these principles to create and deliver projects with optimised budgets.

YALÇIN ERGEN KİMDİR?

1977 yılında İzmit’te doğan Yalçın Ergen, ilk, orta ve lise eğitimini Kocaeli’nde tamamladıktan sonra 1999 yılında İTÜ Mimarlık Fakültesi Mimarlık bölümünden mezun olmuştur. 1998 yılında stajyer olarak başladığı iş hayatına 2001 yılına kadar Kocaeli Metin Alan Mimarlık firmasında devam etmiştir. İlk yıl proje ofisinde çalışmasının akabinde son iki yıl 23 konutlu bir villa sitesine şantiye şefliği yapmıştır. 2001-2002 yılları arasında askerlik görevini Hava Savunma Okulu ve Harp Akademilerinde proje ve şantiye sorumlusu olarak tamamlamıştır. 2002 yılının mayıs ayında Yalçın Ergen Mimarlık Atölyesi’ni kurmuştur. 2005-2006 yıllarında Rusya’da Ulusal 4 büyük projenin proje yöneticiliğini yaptıktan sonra Türkiye’ye dönmüş ve proje ve uygulama işlerine devam etmiştir. Uygulama ve Proje olarak yurt içi ve yurt dışı olmak üzere 200’den fazla projeye imza atmıştır.
Bu proje ve inşaat faaliyetlerinin yanı sıra; 2007-2011 yılları arasında TMMOB Kocaeli İl Koordinasyon Kurulu Sekreterliği, 2008-2013 yılları arasında Mimarlar Odası Kocaeli Şube Yönetim Kurulu Başkanlığı ve 2009-2011 yılları arasında Kocaeli Akademik Odalar Birliği Kurucu Başkanlık görevlerini yürütmüş olup bazı “Kentsel Proje” yarışmalarında da kolokyum başkanlığı yapmıştır.
Evli ve iki çocuk babası olan YALÇIN ERGEN Kocaeli ilinde ikamet etmektedir.

WHO IS YALÇIN ERGEN?

Yalcin Ergen, born in 1977, has completed primary school and high school in Kocaeli. He completed his architecture undergraduate degree from ITU in 1999. He started as an intern in 1998 at Kocaeli Metin Alan Architecture Firm and stayed there until 2001. After a year in the office, he transitioned into a 23 villa project as a site chief. Between 2001-2002 he has completed his military duty as a project site chief in the air force. He founded the Yalcin Ergen architecture firm in 2002. After completing four national projects in Russia between 2005-2006, Yalcin Ergen returned to Turkey. Yalcin Ergen has completed over 200 projects and applications.

 

Furthermore, Yalcin Ergen served as the secretary-general of TMMOB Kocaeli County Coordination Council between 2007 and 2011, the board of director of the union of architects in Kocaeli between 2008-2013 and, the founding chairman of the academic chamber of associations between 2009-2011. Yalcin Ergen currently resides in Kocaeli as a married man with two children.